Za mgłą

Nie wiem czy znacie zespół KSU. Pisałam o nim kiedyś tutaj
KSU to kultowy zespół punkrockowy,  który powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych. Nazwa KSU wzięła się od rejestacji samochodowych. W czasach powstawania zespołu KSU widniało na rejestracjach Bieszczadzkich (powiat bieszczadzki), teraz po zmianach jest to RBI. No ale nie o tym miało być....


Jest taki jeden utwór KSU "Za mgłą" - zresztą jeden z moich ulubionych. Pozwolę sobie zacytować fragment tekstu:

 "Dosyć często rozważam
Co jest warte me życie
Setka zgranych kawałków
Miraż bycia na szczycie
W takich chwilach najczęściej
Ruszam gdzieś w Połoniny
Tam zmęczony wspinaczką
Człowiek staje się inny

Tam na dole zostało
Wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło
Świat wydaje się lepszy"

Tak sobie myślę, że w moim przypadku jest tak jak w tym utworze. Z tą jednak różnicą, że u mnie nie chodzi o setkę zgranych kawałków, a w takich chwilach nie ruszam w połoniny. Ja pakuję manatki i razem z Najmilejszym ruszamy do naszej ostoi bieszczadzkiej. Wtedy wystarczy tylko spacer po malowniczej okolicy i od razu człowiek staje się inny, a świat wydaje się lepszy :)

Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli tego kawałka KSU, zamieszczam go specjalnie (wersja akustyczna z Małgorzatą Ostrowską):


I jeszcze kilka widoczków z moich ukochanych miejsc w Bieszczadach:

 

A i jeszcze coś dla fanów kultowego zespołu KSU.
17 sierpnia KSU zagra koncert u siebie, czyli w Ustrzykach Dolnych.
Szczegóły wkrótce na stronie KSU: http://www.ksu.of.pl/

8 komentarzy:

 1. Też kocham Bieszczady,bardzo żałuję,że nie mogę być na koncercie KSU,to mój ulubiony zespół.

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłem i bawiłem się świetnie

  OdpowiedzUsuń
 3. W sierpniu 2012 KSU grało w Ustrzykach Dolnych. Oprócz starych punkowych kawałków zagrali też spory blok spokojniejszych utworów akustycznych, w tym przynajmniej 3 wprost o Bieszczadach, a z bieszczadzkich inspiracji pewnie jeszcze kilka. Padało, ale ludzi było naprawdę sporo i koncert trwał długo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jest, Bieszczady nierozerwalnie kojarzą się z KSU, a KSU z Bieszczadami.I nawet te ich niebieszczadzkie kawałki i tak zawsze jakoś mają taki bieszczadzki klimat. A może to mi się tylko tak wydaje?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z poprzednikiem odnośnie KSU i ich przesączeniem Bieszczadami, co według mnie jest naprawdę wspaniałe :) Bardzo lubię KSU, ten kawałek również - a szczególnie w wersji "bez prądu" w duecie z Małgosią Ostrowską... Cud miód i orzeszki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. KSU to legenda Bieszczad.
  Lubię wszystkie płyty, ostatnio szczególnie Moje Bieszczady :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bieszczady są po prostu przepiękne, może duże znaczenie ma to, że nie są tak skomercjalizowane jak Tatry. Spokój, cisza i podziwianie piękna przyrody.
  No tak, ale miało być o KSU - zespół mojej młodości. Mam ich sporo płyt, a co ciekawe wszystkie są nadal na czasie i teksty aktualne w dzisiejszej rzeczywistości
  pzdr
  http://gorskapasja.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam chciał bym serdecznie polecić wam wszystkim domek do wynajęcia. Domek Sewerynówka to położony w Szczawnicy przy ulicy Staszowej 6, śliczny domek wyposażony w 2 pokoje 2 osobowe, 1 pokój 4 osobowy,jadalnia dla 8 osób, w pełni wyposażona kuchnia, łazienka z prysznicem ale również z wanną. Po za domem możecie skorzystać z altanki oraz kamiennego grilla. Za nie wygórowaną cenę jaką jest 399 zł na tygodniu oraz 449 w weekend, otrzymujemy naprawdę świetne warunki. Można sobie również dokupić do tego śniadanie wraz z obiadokolacją za cenę 30 zł lub śniadanie obiad i kolacje za cenę 40 zł od osoby. Jeżeli się ktoś z was wybiera w tamte rejony serdecznie polecam się tam udać, byłem i wiem że warto.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...