Ratujmy cerkiew w Bystrem

Spotkało mnie ostatnio coś miłego. Otóż dostałam maila od Pana Tomasza z bieszczadzkiego oddziału TOnZ (Towarzystwo Opieki nad Zabytkami) z podziękowaniami za wstawiennictwo na blogu (pod postem o cerkwii) w sprawie ratowania cerkwi w Bystrem.

No nie mogłam zrobić inaczej, ponieważ ta cerkiew jest mi szczególnie bliska, od lat jest obowiązkowym punktem każdej mojej wizyty w Bieszczadach. Świetnie wygląda latem, zimą, wiosną i jesienią. Jest wdzięcznym modelem do fotografowania, a do tego jest taka dostojna, tajemnicza i urokliwa. Tak jak inne cerkwie, tak i ta jest charakterystycznym dla bieszczadzkiego krajobrazu elementem.Ta drewniana budowla skrywa ponad 100 lat historii i kultury bieszczadzkiej. Nie dajmy jej zmarnować! Tak jak napisał Pan Tomasz, potrzeba milionów, ale nie powiedzmy sobie szczerze... liczy się każda złotówka, również Twoja!

Możesz także przekazać na remont Cerkwi 1% swojego podatku, weź to pod uwagę rozliczając się w przyszłym roku. Szczegóły na temat możliwości pomocy znajdziesz tu: http://www.tonzbieszczadzki.pl/ratujmy_cerkiew.htm

A tu nasza modelka:
1 komentarz:

  1. Witam chciał bym serdecznie polecić wam wszystkim domek do wynajęcia. Domek Sewerynówka to położony w Szczawnicy przy ulicy Staszowej 6, śliczny domek wyposażony w 2 pokoje 2 osobowe, 1 pokój 4 osobowy,jadalnia dla 8 osób, w pełni wyposażona kuchnia, łazienka z prysznicem ale również z wanną. Po za domem możecie skorzystać z altanki oraz kamiennego grilla. Za nie wygórowaną cenę jaką jest 399 zł na tygodniu oraz 449 w weekend, otrzymujemy naprawdę świetne warunki. Można sobie również dokupić do tego śniadanie wraz z obiadokolacją za cenę 30 zł lub śniadanie obiad i kolacje za cenę 40 zł od osoby. Jeżeli się ktoś z was wybiera w tamte rejony serdecznie polecam się tam udać, byłem i wiem że warto.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...