Gwiazdy i kaczeńce

Nie ma nic wspanialszego niż bieszczadzkie niebo! Zdążyłam już zapomnieć jakie jest, na całe szczęście przypomniałam sobie...

Jeszcze z dzieciństwa pamiętam ciemne i niesamowicie ciche noce. I to przecudne niebo. Nigdzie indziej nie widziałam takiego nieba i tylu gwiazd co w Bieszczadach. Całe mnóstwo gwiazd. To te gwiazdy i księżyc oświetlały drogę do domu (z ogniska, na które uciekłyśmy z kuzynką w tajemnicy przed dziadkiem mym) i to w te gwiazdy wpatrywałam się siedząc wieczorami na ławce przed domem.Pamiętam, że zawsze było właśnie ciemno i cicho. Tak cicho, że każdą rozmowę słychać było prawie na końcu wsi (nic dziwnego, że dziadek zawsze o wszystkim wiedział).
Teraz na wsi zainstalowane są już latarnie, które świecą dość długo. Jednak do wakacji świecą tylko do 22. Dzięki temu udało mi się zobaczyć to, co pamiętam właśnie z dzieciństwa. Nagle zgasły, przez chwilę było tak ciemno, że nie widać było kto siedzi obok. Głowa w górę i... ahhhhh. Pięknie!

Ale było coś jeszcze. Tej wiosny zobaczyłam w Bieszczadach coś, czego wcześniej nie zauważałam.
Kaczeńce. Całe dywany kaczeńców, żółto-zielone.


4 komentarze:

 1. Hi... Looking ways to market your blog? try this: http://bit.ly/instantvisitors

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne wspomnienia :-) Zapraszam do współtworzenia galerii fotografii z Bieszczad http://www.foblo.pl/grupa/bieszczady :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, to co do tej pory pamiętam z nocnego bieszczadzkiego nieba to ... Droga Mleczna. Była tak wyraźna, że aż trudno było w to uwierzyć.
  A było to już dwadzieścia kilka lat temu.
  Życie tak się zmienia, że ... myślę poważnie o zamieszkaniu w Bieszczadach na co najmniej rok aby w spokoju wyprowadzić na prostą mój projekt internetowy. A to wymaga ciszy i spokoju oraz ... Internetu :)
  Cieszę się, że Moje Bieszczady :) dzielą się informacją o tym przepięknym zakątku ziemi. Na pewno pomoże mi to znaleźć odpowiednie miejsce i możliwości.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć chciał bym serdecznie polecić wam wszystkim domek do wynajęcia. Domek Sewerynówka to położony w Szczawnicy przy ulicy Staszowej 6, śliczny domek wyposażony w 2 pokoje 2 osobowe, 1 pokój 4 osobowy,jadalnia dla 8 osób, w pełni wyposażona kuchnia, łazienka z prysznicem ale również z wanną. Po za domem możecie skorzystać z altanki oraz kamiennego grilla. Za nie wygórowaną cenę jaką jest 399 zł na tygodniu oraz 449 w weekend, otrzymujemy naprawdę świetne warunki. Można sobie również dokupić do tego śniadanie wraz z obiadokolacją za cenę 30 zł lub śniadanie obiad i kolacje za cenę 40 zł od osoby. Jeżeli się ktoś z was wybiera w tamte rejony serdecznie polecam się tam udać, byłem i wiem że warto.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...